Митрополит Львівський Макарій

Митрополит Київський і всієї України, керуючий Львівською та Рівенсько-Волинською єпархіями, Предстоятель  УАПЦ (в миру Малетич Микола Іванович), народився 1 жовтня 1944 року в селі Красне Турківського району Львівської області, у сім'ї селян.

У 1964 році Миколай Малетич одружився з Андрійчик Катериною Михайлівною. 

У 1975 р. Миколай поступає до Одеської семінарії, 18 січня 1975 року отримує свячення в сан диякона та направляється  на служіння в м. Константинівку Донецької області, а 10 серпня цього ж року - у сан священика.

На служіння о. Микола отримує скерування в м. Нижню Кринку Донецької області. 28 грудня священик переведений у Луганську область у с. Успенка, де служив до 10 липня 1978 року.

За час служіння о. Микола перебудував Церкву, за що знову був переведений під Ростовську область у с. Конишнє, куди направляли "штрафників", але протягом служіння, десь біля року, збільшилось число парафіян і було проведено ремонт Церкви, за що знову відбувається перевід в Донецьку область у с. Свободне, де служив два роки, після чого знову був переведений, уже згідно з проханнями перших парафіян у Нижню Кринку Совєтського району м. Макієвки тіє ж області. І там зразу розпочав перебудову Церкви з колишнього приміщення Будинку пристарілих. Однак, не дали закінчити пребудову храму й перевели в м. Дзержинськ.

У жовтні 1982 року о. Миколай у зв’язку із загостренням хвороби переїжджає у Львівську область Мостиський район с. Буців, підграничну зону, служив в Миколаївській церкві та обслоговував ще два села Шегині й Биків. У 1983 році із парафіянами розпочали капітальний ремонт Святомиколаївської церкви, разом із громадою побудували сільську школу.

В часі відродження УАПЦ одним із перших у вересні 1989 р. приєднюється до розбудови Відродженої церкви.

У 1993 році померає дружина о. Миколая Катерина, і священик залишився з двома молодшими дітьми: донькою Ганою і сином Петром.

У 1994 р. у с. Шегині завершується будова церкви, яка була розпочата 1989 році, в 1995 році була освячена Святійшим Димитрієм Патріархом Київським і всієї України. В цій Церкві о. Микола служив до 1 листопада 1996 року.

3-го листопада 1996 року Божого в Церкві Свв. апп. Петра і Павла м. Львова за участю Димитрія-Патріарха Київського і всієї України, Архиєпископа Харківського і Полтавського (Ісіченка) та Мефодія, єпископа Хмельницького та Кам'янець-Подільського о. Миколай був висвячений у сан єпископа із іменем Макарій. Після хіротонії Владиці  ввірили Львівську єпархію, котрою керує Він  і сьогодні. За час керівництва отримано у власність будівлю в центрі міста на 930 м2 під Консисторію львівської єпархії та проведено реконструкцію й капітальний ремонт.

Від 25 червня 1997 року Владику Макарія призначили опікуватися Рівненсько-Волинською єпархією, де за спільними стараннями з отцями єпархії отримано будівлю під єпархіальне управління.

Згідно з рішенням Архієрейського Собору від 3.05.2001 та указом Предстоятеля УАПЦ Високопреосвященнішого Мефодія Владиці Макарію ввірили опіку Таврійською єпархією, де також передано будівлю під єпархіальне управління, у якій частково проведено ремонтні роботи. За ревну працю для добра УАПЦ та України Владику піднесено в сан Архиєпископа.

25.05.2011 року піднесений в сан Митрополита.

27 лютого 2015 р. надзвичайним архиєрейським собором обраний місцеблюстителем Глави УАПЦ

4 червня 2015 на V Помісному соборі УАПЦ обраний Предстоятелем УАПЦ