11-й Собор УАПЦ в Діаспорі


З 30 жовтня по 1 листопада 2015 року.духовенство та віруючі з різних Українських Православних парафіяльних громад Франції, Німеччини, Австрії, Бельгії, Австралії та Нової Зеландії зібралися у Мюнхені, Німеччина, на 11-й  Звичайний Собор УАПЦ в Діаспорі за участі духовенства та мирян. Високопреосвященніший Митрополит Антоній, Первоієрарх Української Православної Церкви в США та Місцеблюститель УАПЦ в Діаспорі разом із Високопреосвященнішим Архієпископом Іоаном, правлячим ієрархом Українськими Православними парафіями у Європі, а також в Австралії та Новій Зеландії розпочав Собор службою Молебня у Свято Петро-Павловській Українській парафії в Мюнхені.

 Собор обрав Високопреосвященнішого Митрополита Антонія Першоієрархом Українських Православних парафій в Діаспорі. Єпископу Даниїлу було запропоновано взяти на себе обов'язки Помічника Єпископа для Митрополита, щоб забезпечити частіші архіпастирські відвідування парафій в Західній Європі. Розмірковуючи про місію Святої Православної Церкви в Західному Світі, делегати Собору висловили подяку Константинопольському Вселенському Патріархату за екологічні ініціативи, а також за зусилля у примиренні аномалії Українського Православного Церковного роз'єднання.

УАПЦ у Великій Британії не брала участь у соборі, проте Голова консисторії митр. прот. Богдан Матвійчук надіслав вітання його учасникам.