Митрополит Макарій взяв участь у Священному Синоді ПЦУ 7 листопада 2023 р.


7 листопада 2023 р. в Синодальній залі Митрополичого дому – Резиденції Предстоятеля Православної Церкви при Михайлівському Золотоверхому кафедральному соборі, відбулося чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України). У засіданні взяли участь всі члени Синоду.

Священний Синод заслухав і взяв до відома звіт Блаженнійшого Митрополита Епіфанія про візит до Вселенського Патріархату.

Розглянувши подане Преосвященним Данилом, митрополитом Чернівецьким і Буковинським, прохання про звільнення його від управління єпархією та почислення на спокій за віком та станом здоров’я, а також заслухавши його особисті пояснення, Синод ухвалив рішення це прохання задовольнити. Священний Синод висловив подяку Преосвященному митрополиту Данилу за довголітнє служіння і працю на чолі Чернівецької єпархії. Тимчасово керуючим Чернівецькою єпархією Синод призначив Преосвященного Іоасафа, митрополита Івано-Франківського і Галицького.

За поданням Предстоятеля Синод ухвалив рішення змінити титул вікарія Київської єпархії Преосвященного архієпископа Олександра (Решетняка), якому наданий новий титул «Яготинський».

На пропозицію Блаженнійшого Митрополита Епіфанія синодально був обраний на єпископа Богуславського, вікарія Київської єпархії, архімандрит Арсеній (Пожарний), намісник Миколаївського чоловічого монастиря м. Богуслав, клірик Київської єпархії. Наречення і хіротонія архімандрита Арсенія відбудуться в Києві.

За поданням Преосвященних архієпископа Чернівецького і Кіцманського Онуфрія та єпископа Хмельницького і Кам’янець-Подільського Павла були відриті чоловічий монастир у Чернівецько-Кіцманській єпархії та два чоловічих монастирі у Хмельницькій єпархії і призначені їхні керівники.

Також Священний Синод ухвалив необхідні рішення з організаційних питань щодо окремих парафій у Черкаській області.

На цьому засідання було завершене.

Від Секретаріату Священного Синоду