Різдвяне послання Високопреосвященнішого Макарія, Митрополита Львівського ПЦУ


 

 

ВСЕЧЕСНОМУ СВЯЩЕНСТВУ, ЧЕРНЕЦТВУ

 

ТА ВСІМ ВІРНИМ

 

 

«Ой Ти, Царю, Царю, Небесний Владарю…

Даруй літа щасливії нашій славній Україні»

 

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ!

 

Великим і радісним днем для усіх християн православного світу є свято Різдва Христового. Цього дня слава Господня осіяла вифлеємських пастухів, які почули промовлені ангелом слова: «Не лякайтесь, бо я ось благовіщу вам радість велику, що станеться людям усім. Бо сьогодні в Давидовім місті народився для вас Спаситель, Який є Христос Господь. А ось вам ознака: Дитину сповиту ви знайдете, що в яслах лежатиме» (Лк. 2,11-13). З якою надією і радісним трепетом у серці, почувши у свято Введення в храм Пресвятої Богородиці церковний спів «Христос народжується – славте! Христос із небес – зустрічайте!», протягом усього різдвяного посту християни чекають різдвяного святого вечора, чекають, щоб зі сльозами радості й подяки Богові побажати своїм родинам та ближнім щастя і здоров'я у новому році, а після святої вечері з усією родиною заспівати різдвяну колядку «Бог Предвічний народився». Перенесімось і ми духовно і думками до віфлеємського вертепу, щоб разом із ангелами та пастирями віддати шану народженому Христу Спасителю нашому. Щоб духовно зрозуміти глибокий зміст цього свята відкриймо свої вдячні серця для Господа, зрозуміймо спасенну тайну втілення Сина Божого.

Свято Різдва Христового є величним. Про це говорить на святкова літійна стихира: «Небо і земля сьогодні з’єдналися, як народився Христос. Сьогодні Бог на землю зійшов, а людина на небеса піднеслася. Ангели і люди духовно нехай святкують, тому що Бог у тілі з'явився, народжений від Діви; вертеп і ясна прийняли його, пастирі про чудо проповідують, волхви зі сходу дари приносять, а ми, недостойні, своїми устами хвалу Йому по-ангельськи принесімо: Слава Богу на висоті, і на землі мир, між людьми благовоління!». Ми часто повторюємо цю ангельську пісню, але наш слух ніколи не втомлюється її слухати. Різдвяні свята, під час яких ми співаємо різні колядки, прославляючи Новонародженого Христа, наповнюють нас особливим піднесеним чуттям і милим переживанням не тільки до часу віддання свята, але й до свята Стрітення Господнього, як у нас прийнято. Цією різдвяною радістю були наповненні багато поколінь нашого народу, з часу, коли наші предки відійшли від язичництва і прийняли православну віру, яка поширилася по містам і селам нашого краю, по усій українській землі. Багатовікові традиції є виплекані нашою Православною Церквою, яка знаходиться серед церков-сестер православного світу, несучи спасенну євангельську науку. Цю віру і ці звичаї українці намагаються зберегти, незважаючи на те, що в давнину доля їх закинула у різні країни світу, а сьогодні, тікаючи від війни, знаходяться далеко від рідного дому.

Шановна паство, непереможні українські військові, згуртовані українці! Усім нам сьогодні важко, але не лякаймось і не нарікаймо. Милосердний Господь обрав для нас цю дорогу, знаючи, що з Його допомогою ми зможемо перемогти велику кількість страждань, втрачаючи цінні людські життя наших воїнів та цивільних жителів. Усе це, мабуть, для нашого духовного і державного надбання. Ми здобули незалежність, не одразу, але через двадцять сім років Господь подарував нам незалежну Православну Церкву, з Богом ми переможемо й це зло. Закликаю Вас будувати демократичну Україну, гуртуватися, щиро молитися за наших захисників, за нашу перемогу над загарбником, який має бути вигнаний з нашої рідної землі, щоб благословенний мир, про який сповіщали ангели у різдвяну ніч, запанував в Україні. Робімо все, що у наших силах, щоб заповіданий Христом мир запанував у наших душах, родинах, селах і містах, у всьому світі, хоч для здійснення цього може минути чимало часу. Нехай народжений у вертепі та покладений у яслах Господь просвітить нас своїм Божественним світлом, а святі угодники Божі нехай будуть для нас прикладом для наслідування у служінні Богові. Якщо будемо прославляти Господа, дотримуючись Його заповідей, між усіма нами буде єдність, а благодать Божа буде запорукою миру, щастя та добробуту. Закликаю Вас до щирої домашньої та спільної церковної молитви за наших нескорених патріотів, які утримуються у російських в’язницях, щоб вони найближчим часом повернулися до своїх домівок та до родин.

Всечесні отці, монахи, брати і сестри! Щиро вітаю Вас та Ваші родини зі святом Різдва Христового та Новим 2023 Роком. Бажаю усім Вам, керівникам обласних, районних та місцевих територіальних громад, волонтерам та медикам, кожному, хто наближає нашу перемогу над агресором, духовної радості, міцного здоров’я та всякого добробуту. Нехай Господнє благословення перебуває над нами, щоб майбутні свята були відзначені у радості та без війни, пам’ятаючи героїчність наших живих захисників, а також і тих, які віддали свої життя за нас, нашу землю і неньку Україну.

Радісних і щасливих свят!

 

СЛАВІМО ЙОГО!

 

 

 

Високопреосвященніший МАКАРІЙ,

Митрополит Львівський

УПЦ (ПЦУ)

 

 

 

РІЗДВО ХРИСТОВЕ 2023 РОКУ БОЖОГО

м. Львів