Патріарх Варфоломій відзначає 30-річний ювілей обрання та інтронізації на Патріарший Престол


У Стамбулі відбулося святкове богослужіння, на якому була присутня українська делегація та представники української діаспори в Туреччині.

 Про це повідомляє власкор Укрінформу в Туреччині.

«Серед численних визначних досягнень, для повного перелічення яких не досить буде не лише листа, але навіть і великої книги, хочу назвати лише два – скликання і успішне проведення Святого і Великого Собору Православної Церкви та розв'язання українського церковного питання через скликання Об‘єднавчого Собору та надання Томосу про автокефалію Православної Церкви України», - йдеться у привітанні митрополита Епіфанія.

У привітання також згадується про візит Вселенського патріарха Варфоломія до Києва цього року.

«Радію, що під час візиту Вашої Всесвятості до Києва Ви особисто мали можливість побачити і відчути ту любов і вдячність, яку має православний український народ до Вас. Тож цим листом дозвольте лише поновити свідчення наших незмінних почуттів братньої любові, глибокої поваги і сердечної подяки Вашій Всесвятості за все, що Ви зробили і робите для Православної Церкви загалом і для помісної Української Православної Церкви зокрема», - наголосив Епіфаній.

Зранку у Вселенському Патріархаті відбувається святкове богослужіння за участю Вселенського Патріарха. На ньому присутні заступник керівника Офісу Президента Андрій Сибіга, новопризначений Надзвичайний та Повноважний Посол України в Туреччині Василь Боднар, Генеральний консул України в Стамбулі Олександр Гаман, Консул України в Анталії Емір Рустамов, представники українського товариства у Стамбулі, духівництво ПЦУ, керівники Тернопільської обласної ради, представники української громади в Туреччині.

Трансляція богослужіння наживо транслюється на сторінці Вселенського Патріархату у Фейсбук.