Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Макарій освятив храм у с. Калинів Самбірського району на Львівщині


25 листопада 2018 року, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Макарій, Предстоятель УАПЦ з архіпастирським візитом відвідав с. Калинів Самбірського району Львівської області.

Ахіпастир прибув на запрошення вірних та настоятеля парафії УАПЦ св. арх. Михаїла  прот. Михайла Маслагана, щоб освятити престол та новозбудований храм.

Громада УАПЦ, яка відправляла почергово богослужіння із УГКЦ ще з початку 1990-х рр., п'ять років тому вирішила побудувати власну святиню.

Із словами вдячності за духовну опіку Митрополита Макарія вітала молодь парафії, а о. настоятель Михаїл запросив Владику у храм.

Блаженнійший Митрополит Макарій здійснив чин освячення престолу, храму та очолив першу св. Літургію.

Владиці співслужили священики із Самбірського, Львівського та Пустомитівського деканатів.

Із словом проповіді звернувся настоятель парафії Різдва Богородиці УАПЦ смт. Щирець Пустомитівського деканату митр. прот. Андрій Афтанас.

У часі св. Літургії Блаженнший Макарій звершив дияконську хіротонію над Олегом Комарніцьким, вихованцем Львівської духовної семінараї та Української Богословської Академії.

Митрополит Макарій, Предстоятель УАПЦ за копітку працю та старання у розвитку УАПЦ вручив о. Михайлу Маслагану та парафіянам-основним жертводавцям церковні нагороди.

Із батьківським слово подяки Владика звернувся до громади УАПЦ с. Калинова, яка здійснила за короткий час важливу для Церкви річ, що є стимулом до розвитку та є ознакою згуртованості парафії.

Уставним многоліттям та хресним ходом завешилися урочистості у с. Калинів, на які прибули як вірні УАПЦ із Самбірщини, так і сусіди з УГКЦ.