“У Львові відзначать 30-річчя з відновлення Української Православної Автокефальної Церкви” – Митрополит Епіфаній


Про це рішення Предстоятель ПЦУ повідомив 24 травня 2019 року, під час брифінгу. Рішення ухвалили 24 травня на Священному Синоді ПЦУ,  де був також присутній Митрополит Львівський ПЦУ Макарій Малетич.

"Було прийнято рішення про відзначення ювілею, бо в цьому році ми будемо урочисто святкувати 30 років з часу відновлення Української Православної Автокефальної Церкви. Ми як Помісна Українська Православна Церква все ж таки тяжіємо історично до тих часів, коли 19 серпня 1989 року було оголошено про те, що відроджується Автокефальна Православна Церква. І оскільки ми є спадкоємцями і Української Православної Церкви Київського Патріархату, і Української Автокефальної Православної Церкви,тому центром святкування буде місто Львів, де було і оголошено 19 серпня у храмі Петра і Павла про те, що відроджується Українська Православна Автокефальна Церква”.

Нагадаємо, початок Помісної Православної Церкви розпочалося 19 серпня 1989 р., коли священики Петро-Павлівської церкви м. Львова прот. Володимир Ярема та прот. Іван Пашуля зробили безпрециндентний вчинок - вийшли з-під юрисдикції Московської Патріярхії та проголосили ІІІ відродження УАПЦ на чолі із Митрополитом Мстиславом. Про дану подію священослужителі повідомили телеграмами Вселенську і Московську Патріярхії та Владику Мстислава Скрипника.