Митрополит Макарій разом із духовеством та парафіянами відвідав конференцію до 100 річчя першої україномовної св. Літургії


Урочиста конференція, присвячена 100-річчю першої св. Літургії українською мовою була проведена у Львівському музеї історії релігії 22 травня 2019 р.

Ця знаменна подія для українського народу відбулася у Свято-Миколаївському соборі м Києва УАПЦ 22 травня 1919 р. і цю урочисту відправу священомученик Митрополит Василій Липківський, Предстоятель УАПЦ першого відродження.

Високопреосвященні Митрополити Львівські Макарій і Димитрій Православної Церкви України благословили захід. Модератор і організатор конференції о. Василь Курило лаконічно провадив і підводив до виступів науковців Ірини Фаріон та Олександра Козаренка.

  Про цю знакову постать Митрополита Василя Липківського розповів у коментарі  Митрополит Львівський ПЦУ Макарій (Малетич):

“Митрополит Василь Липківський був відкритим сміливцем. Він усвідомлював, що він робив, що починав. Усвідомлював, як може завершитися його життя, але свідомо йшов на крок служіння Літургії українською. Це була людина високодуховна і високопатріотична”

Братський хор "Ставрос", чоловічий вокальний октер "ОРФЕЙ" та парафіяльний хор Покровської церкви м. Львова виконали богослужбові піснеспіви перших композиторів УАПЦ Миколи Леонтовича, о. Кирила Стеценка та Петра Гончарова.