Великий піст - це час духовної весни


З ласки Всемилостивого Спасителя ми вступаємо у час покаяння, час роздуму і ще більшого осмислення наших вчинків. Із батьківським проханням «покайтеся» звертаємося до вірних дітей нашої Церкви, розуміючи таку річ: немає людини, яка б не согрішила чи то словом, чи то ділом, чи свідомо чи несвідомо. Бо людське життя- це вчинки, думки, які ми здійснюємо свідомо чи несвідомо, з власної волі чи з примусу когось іншого.
Великий піст- час «духовної весни», коли ми у молитві і покаянні ще більше зближуємося із Спасителем, розуміючи сенс Його життя.
Великий піст – це час задуматися над собою, самоудосконалитися і очистити свою душу.
Потрібно пам’ятати, що піст був встановлений ще в часі створення перших людей Адама і Єви, коли не вільно було споживати заборонений плід. Пророк Мойсей також тричі постив по 40 днів, просячи у Бога чи то ласки, чи то прощення за своїх братів. І таких прикладів ми зустрічаємо ще багато і Новому, і в Старому Заповіті.
Щаслива є та людина, яка поєднює і духовний і тілесний піст. Саме ці дві складові є запорукою користі. Апостол Яків каже, що віра без діл є мертва-людина вірою заховує піст. Саме тому духовно-моральна складова є важливою лептою нашого особистого життя.
Василій Великий зазначає: «Усі святі дотримувалися посту як певної батьківської спадщини, що передавалася від Батька до сина і сподкоємно одержується так, що і цей набуток з порядком спадкоємства зберігається і до нас»!
Вітаю Вас і прошу посиленої молитви за рідних, близьких і нашу Україну, яка має багато випробувань, спричинених як зовнішнім, так і внутрішнім чинником.