Духовенство УАПЦ сьогодні вшанувало пам'ять Небесної сотні


На віче прийшло близько тисячі людей, переважно студенти і курсанти. У них були плакати з написами «Герої не вмирають», а також з антипутінськими гаслами. Крім того, участь у заході взяли представники місцевої влади і духовенства.

Від нашої церкви на заходах був присутній Митрополит Макарій та численно прибули священики львівських храмів: о. Олег Древняк і о. Василь Луцишин із Успенського храму, о. Микола Кавчак та о. Микола Кавчак (молодший) із Свв. апп. Петра і Павла, о. Андрій Сокальчук із Покровської, о. Микола Гнатів із арх. Михайла, о. Микола Гаврон із Вознесіння ГНІХ, о. Євген Толочкевич із Покровського храму с. Лисинич, о. Андрій Петрик із Володимирської парафії м. Винник.

«Українці – добрий народ. Але коли бачить кривду, вони можуть згуртуватися і показати, на що вони здатні», – зазначив митрополит Львівський УАПЦ Макарій (Малетич).

Голова Львівської обласної організації Спілки офіцерів України полковник Петро Костюк своєю чергою заявив: «Якщо би не було Майдану, то, напевно, ми би вже не мали Української держави, бо плани Путіна були давно підготовані… Путін не розумів, що Революцію гідності робили ідеалісти, які вірили в Україну і вірили в Бога».

Голова Львівської ОДА Олег Синютка нагадав, серед героїв Небесної сотні 18 – з Львівщини, а також 121 боєць з області на сьогодні загинув в АТО. «Ми маємо розуміти, що російський терорист не зупиниться на Луганській і Донецькій області, не зупиниться на Києві чи навіть Львові. Він зупиниться там, де його зупинить українська армія», – сказав він.

«Ми зібралися тут не для того, щоб плакати, а щоб дати собі слово згуртуватися, вистояти і перемогти ворога», – додав голова Львівської обласної ради Петро Колодій.