Міністр культури України прийняв делегацію архієреїв Української Автокефальної Православної Церкви


3 серпня міністр культури України Євген Нищук у приміщенні міністерства прийняв офіційну делегацію архиєреїв Української Автокефальної Православної Церкви на чолі із Блаженнійшим Макарієм, Митрополитом Київським і всієї України, Предстоятелем УАПЦ.

Головним питанням, яке було обговорено із очільником Міністерства культури України - закінчення ремонтних робіт та відновлення богослужінь УАПЦ у кафедральному соборі св. ап. Андрія Первозваного у м. Києві.

Участь у зустрічі прийняли також профільні відповідальні працівники Міністерства культури України, зокрема директор Департаменту у справах релігій та національностей Андрій Юраш, а також директор заповідника "Софія Київська" - Неля Куковальська.

За результами зустрічі із Міністром культури Євгеном Нищуком щодо продовження договору порядку богослужінь у Андріївській храмі УАПЦ м. Києва конкретно нічого не було домовлено.

УАПЦ зробило заяву, що якщо надалі Міністрество культури та державні органи  будуть ігнорувати інтереси нашої Церкви та не робитимуть кроків до підписання договору по відновленню богослужінь у кафедральному храмі св. ап. Андрія Первозваного м. Києва, то правлячі архиєреї у кожній єпархії за порадою та підтримкою священослужителів і мирян будуть приймати відповідні рішення по впливу на державні органи щодо вирішення даного питання.

Нагадаємо, Міністерством культури України кафедральний храм УАПЦ св. ап. Андрія Первозваного у м. Києві зачинений на ремонтні роботи з листопада 2015 р., проте, самі роботи розпочалися тільки через декілька місяців після закриття. З цього часу священослужителі УАПЦ відправляють св. Літургію надворі під відкритим небом.