Відійшов в оселі Всевишнього митр. прот. Василь Федько


Львівська єпархія ПЦУ на чолі з правлячим Архієреєм висловлює глибокі співчуття з приводу смерті 35–річного священослужителя Української Автокефальної Православної Церкви та 22-річного настоятеля храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Солонка митрофорного протоієрея Василя Федька.

Митрофорний протоієрей Василь Федько народився 26 липня 1966 року у селі Либохори Турківського району Львівської області.

25 жовнтня 1988 року був висвячений в м. Суми, де прослужив два роки.

У 1990 році був призначений на служіння на парафію Різдва Пресвятої Богородиці с. Розлуч, Турківського деканату.

У 2000 році був нагороджений митрою.

20 серпня 2000 року був звільнений з парафії с. Розлуч та призначений настоятелем парафії Різдва Пресвятої Богородиці с. Солонка, Пустомитівського деканату.

Нагороджувався медалями та орденами різних ступеней.

14 листопада 2018 року з нагоди 1030–ліття хрещення Руси-України, за будівництво величного храму нагороджений вищою церковною нагородою правом носіння другого хреста.

09 серпня 2022 року Блаженнійшим Митрополитом Єпіфанієм нагороджений орденом з нагоди освячення новозбудованого храму Преображення Господнього.

За 22-річне служіння в с. Солонка, Пустомитівського деканату його стараннями побудована дерев’яна Церква Різдва Пресвятої Богородиці, величний Храм Преображення Господнього та інші церковні споруди.

8 червня 2023 року упокоївся в Господі, після тривалої хвороби його серце перестало битися на 57 році життя.

Підносимо свої молитви до Милосердного Бога за прощення його провин та упокій його душі в Царстві Небесному з усіма праведниками.