У Судовій Вишні вшанували пам’ять преподобного Іоана Вишенського


31 липня, Судовій Вишні на Львівщині відбулись урочисті заходи з нагоди вшанування пам'яті преподобного Іоана Вишенського.

З нагоди цих урочистостей до міста прибув Митрополит Макарій. Владику щиро вітав о. настоятель і декан Мостиський митр. прот. Іван Тиндик, а також уряд Судової Вишні на чолііз п. Зеновієм Фольтовичем.

Урочисту св. Літургію з нагоди вшанування преподобного Івана Вишинського у деканальному храмі св. Тройці очолив Високопреосвященніший Макарій, Митрополит Львівський ПЦУ. Владиці співслужили священослужителі Мостиського та Яворівського деканатів,  а також священники Самбірсько-Дрогобицької єпархії ПЦУ.

Урядовці Сідової Вишні останні роки стараються привернути увагу громади регіону до вшанування преподобного Івана Вишенського.

"Мало хто знав, що він не просто письменник, а й афонський схимник (прийняв урочисту присягу православних ченців додержуватися правил чернечої поведінки). Вірний син свого народу, він прагнув його свободи, боровся за неї, боровся проти гнобителів. В Судовій Вишні знаходиться єдиний пам'ятник у всьому світі, пам'ять про людину - борця за захист інтересів простого люду ", - зазначив Зеновій Фольтович.

Він також додав, що остання неділя липня - саме такою визначено дату щорічного вшанування пам'яті преподобному Івану Вишенському.

"Пишаємося тим, що наша громада має свого святого, свого покровителя!", - наголосив мер Судової Вишні. 

Під час урочистостей представники духовенства та містяни помолилися за перемогу, за збереження Судововишнянських захисників, воїнів ЗСУ та розквіт України.

Після св. Літургії відбувся хресний хід до центральної частини міста, де була звершена молитва за Україну та її нарід.