Львівська єпархія вшанувала пам'ять о. Михайла Вербицького


Львівська єпархія разом з громадою міста вшанувала пам’ять українського композитора, священника, громадського діяча та автора музики Державного Гімну України отця Михайла Вербицького.

З благословення Митрополита Макарія участь у заходах взяли прот. Руслан Матвієнко та прот. Тарас Солук.

Голова комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Святослав Шеремета, депутат обласної ради Соломія Риботицька, громадськість, молодь поклали квіти до пам'ятника композитору, що на перехресті вулиць Генерала Чупринки, Степана Бандери та Михайла Вербицького.

«Українці завжди мріяли про соборну і незалежну Україну. Тому надзвичайно символічно, що музику до Гімну написав виходець із західної України Михайло Вербицький, а слова – уродженець центральної України Павло Чубинський.

Важливо, що вшанувати пам'ять Михайла Вербицького завітала сьогодні молодь. Адже ми повинні виховувати підростаюче покоління у дусі патріотизму, знання своєї історії, а також прищеплювати дітям любов до рідної землі», - зауважив Святослав Шеремета.

Присутні разом заспівали Гімн України, а священники відслужили чин панахиди.

Довідково:
Отець Михайло Вербицький — український композитор, хоровий диригент, священик УГКЦ, автор музики державного Гімну «Ще не вмерла Україна». Перше виконання твору «Ще не вмерла Україна» як Гімну відбулося 10 березня 1865 року у Перемишлі як завершальний номер концерту, присвячений Тарасові Шевченку.
В останні роки життя Михайло Вербицький займався педагогічною діяльністю, писав статті, творив музику. Помер 7 грудня 1870 року у селі Млини (тепер на території Підкарпатського воєводства Республіка Польща), де і похований.