У Києві презентували рукописну Біблію, у переписуванні якої взяли 31 950 учасників, зокрема священники, Братство та парафіяни Успенської церкви м. Львова


7 червня 2021 року у тисячолітній святині Православної Церкви – Соборі святої Софії Київської відбулася презентація найбільшої рукописної Біблії.

У презентації взяли участь керівники Церков, провід Українського Бібілійного Товариства, зокрема Блаженніший Митрополит Епіфаній і митр. прот. Василь Луцишин - ректор Львівської духовної семінарії ПЦУ та священник Успенської церкви м. Львова.

«Біблія – це Книга життя і основа буття кожного християнина. В ній міститься істина, яку дав Бог, і людина не має права її змінити чи спотворити, хоч зараз є певні намагання і ми це бачимо й відчуваємо. Нас закликають іти «у ногу із часом», але істина незмінна навіки. Те, що Бог засудив, те, що Бог відкинув, людина не може дозволити, тому що тоді ми підемо хибним шляхом, який приведе до повного падіння. Тож сьогодні ця рукописна Біблія об’єднує Україну навколо Божественної істини», – зокрема сказав на презентації Його Блаженство.

Варто зазначити, що у створенні найбільшої рукописної Біблії, яке було ініційоване Українським  Біблійним Товариством, впродовж трьох років взяли участь понад тридцять тисяч людей. Серед них очільники Церков, президенти, прем’єр-міністри та голови Верховної Ради України, народні депутати й усі охочі, зокрема:чотири президенти України, п’ять прем’єр-міністрів України, три голови ВРУ, понад 200 народних депутатів, три Герої України, а також сотні парафіян Успенської церкви м. Львова, в якій двічі здійснювався перепис, представники української громади м. Перемишля і Сянока (Польща).

Рукописна Біблія встановила три національні рекорди. По-перше, це найбільша рукописна книга в Україні. По-друге, це книга, в якій зібрано найбільшу кількість почерків сучасних українців. В її переписуванні взяли участь 31 950 учасників. А третім рекордом стало те, що, незважаючи на величезну кількість сторінок, її все-таки вдалося зшити в один том.

Митрополит Макарій власноруч вписав вірш зі Священного Писання до сторінок цієї унікальної Біблії під час відвідин Українського Біблійного Товариства у 2018 році року.