VII Фестиваль "Богородице Діво, радуйся" провела кафедральна громада м. Львова


7-й фестиваль богородичної пісні "Богородице Діво, радуйся" проведено в неділю 30 серпня 2020 р. у дворику історичної Успенської церкви м. Львова.

Львівський муніципальний хор "ГОМІН" та хор "Ставрос" Львівського ставропігійного братства св. ап. Андрія Первозваного (диригент п. Руслан Ляшенко), парафіяльний хор "ОРАНТА (диригент Любов Вальчак), хор "РОДИНА" Преображенської парафії УГКЦ м. Львова (диригент Ярослава Крилошанська), хор "Покрова" Покровської церкви з мікрорайону "Ринок Південний" виконали богородичні піснеспіви, які чергувалися із словами акафісту до Пресвятої Богородиці.

Любов Вальчак виконала на бандурі пісню до Творця, у якій були глибокі слова подяки до Всевишнього за дар життя. власне цю тему у поєднанні із словами глибокої проповіді продовжив о. настоятель Ставропігії о. Ігор Бурмило, який привітав присутніх та хористів із важливою подією у духовному житті православного Львова.

"Сьогодні у тяжкий час випробовування ми сьогодні цим фестивалем завершуємо святкування храмового празнику Успіння Богородиці, яке стало єднанням усіх національностей древнього Львова. Адже і католицька і вірменська громади також присвятили як і українці свої головні святині святу Успіння. Ще у IV столітті вперше було оспівано стихирами Успіння Пресвятої Богородиці. Сьогодні у XXI столітті ми продовжуємо у молитві оспівувати нашу Заступницю, присвячуючи все більше нових співаних молитов.

Ми багато пережили за останні місяці, проте, з надією на Пресвяту Богородицю, у щирій молитві до неї зможемо подолати усі негоди. " - зазначив о. Ігор у своєму слові.

Львівський муніципальний хор "ГОМІН" пресвятив "Під Твою Милість" (комп. Соневицький) видатному диригенту Богдану Петровичу Дерев*янку, з яким в цей день прощався Львів.

"Ми дякуємо кожному диригенту і хористам, що у такий сладний час, який став випробуванням для здоров'я, моралі і єдності ви зберегли колективи, ви разом із священиками звершували святі Літургії. Сьогодні, мабуть, вперше відбувся у нашому місті захід духовний, який проведений із дотриманням усіх вимог карантину і велике і який попри усі негаразди не був відмінений" - зазначив о.д. Юрій Федів у завершальному слові.

Спільною молитвою "Боже, Великий єдиний" завершився фестиваль, який із дотриманням вимог карантину був проведений у дворику храму, який пам'ятає Вселенських Патріярхів, святого Митрополита Петра Могилу, Патріярхів Мстислава і Димитрія.