На Самбірщині о. декан Ігор Поливка благословив захід, присвячений річниці створення Української Головної Визвольної Ради


Сьогодні відзначили 76-річчя історичного Акту на наших теренах – створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР), яка стала Верховним державним суверенним представником української нації в її боротьбі за національне і соціальне визволення, за свободу і незалежність українського народу.

Захід благословив о.декан Самбірського деканату ПЦУ о. Ігор Поливка, настоятель храму Різдва Івана Хрестителя ПЦУ.

Цьогорічну дату відзначили скромно. Заходи розпочались традиційно у Самборі на площі Пам'яті, де до підніжжя привіднику ОУН Степану Бандері та борцям за волю України лягли квіти. Після вшанування пам’яті загиблих героїв учасники святкування вирушили повстанським маршрутом до села Сприня.

У с. Сприня на території спортивно-туристичного оздоровчого комплексу "Прикарпаття" імені президента УГВР Кирила Осьмака, відзначили 76-у річницю створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР). Ця подія ввійшла в історію національно-визвольної боротьби як Великий збір УГВР. Участь у святі взяв перший заступник голови Самбірської районної державної адміністрації Іван Ільчишин.

Представники обласної та місцевої влади разом із громадськістю поклали квіти до підніжжя пам’ятника. Після чого відбулась поминальна панахида за полеглими борцями за незалежність України.

Пам’ятати – це, мабуть, найменше, що ми, нащадки, у змозі зробити…

Нагадаємо, що в липні 1944 року саме на лісничівці поблизу гірського села Сприня на Великому зборі національно-патріотичних сил був утворений єдиний центр для координації і керівництва боротьбою ОУН-УПА проти більшовицької окупації. Таким органом стала Українська Головна Визвольна Рада, а її президентом обрано уродженця Полтавщини Кирила Осьмака.

Установчі збори УГВР відбулися 11 - 15 липня 1944 року поблизу сіл Недільна та Сприня на Самбірщині під охороною відділів УПА.

За матеріалами Самбірської РДА