На Львівщині митрополит Епіфаній освятив іконостас і воду в монастирі Положення ризи пресвятої Богородиці


В рамках архіпастирського візиту на Львівщину Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 15 липня 2020 року звершив Божественну літургію, освячення іконостасу і чин оновлення храму у Святогірському чоловічому монастирі Положення ризи Пресвятої Богородиці, який розташований між селами Білий Камінь та Ушня Золочівського району.

Його Блаженству співслужили митрополит Львівський Макарій, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Рівненський і Сарненський Гавриїл, настоятель обителі ігумен Онуфрій (Дзюпин) та численне духовенство з Львівщини, Рівенщини, Тернопільзини, Івано-Франківщини та Закарпаття.

За богослужінням лунала всеукраїнська молитва за припинення пошесті згубної (епідемії).

Наприкінці відправи Предстоятель виголосив проповідь. «Це місце ознаменоване на честь Пресвятої Богородиці, яка явилася тут і відтоді ім‘я нашої Небесної Матері постійно прославляється у цій святій обителі. Сьогодні свято, в честь якого ми по особливому вшановуємо Діву Марію, адже Вона безперестанно опікується людським родом та молиться перед Престолом Господнім за кожну душу. Тож просімо допомоги Пресвятої Владичиці, зберігаймо нашу єдність, примножуймо любов, щоб духовно збагатитися та відчути дотик Божественної благодаті й утверджуймо і надалі великий дар нашої церковної незалежності», – сказав Блаженнійший владика.

Митрополит Макарій висловив вдячність Його Блаженству Епіфанію за молитву у святих стінах, єпископату та священству за спільність у дусі в цей день.

Особлива подяка лунала вірним Львівських та Золочівських храмів, які своєю благодійністю сприяють розвитку монастиря. За останні роки свята обитель розвивається, збільшується кількість прочан, які прибувають до монастирського комплексу і джерела.

За вагомі внески багатолітні благодійники були нагороджені Митрополичими відзнаками.

Мелодійним співом св. Літургію супроводжував хор Львівського ставропігійного братства св. ап. Андрія Первозваного під орудою п. Любов Вальчак.

Після Божественної літургії Митрополит Епіфаній у співслужінні єпископату звершив освячення води на джерелі поряд із храмом.

На молитві були керівники Львівської обласної Ради п. Іван Собко, п. Тетяна Плугатор, п. Леся Корнат.

Щирою молитвою та відкритим серцем духовенство та вірні склали подяку Пресвятій Богородиці у день храмового празника на святій Горі в с. Ушня.