Митрополит Макарій благословив у м. Миколаїів початок ХХІІІ Фестивалю української коляди"Прощання з колядою"


8 лютого 2020 Високопреосвященніший Макарій, Митрополит Львівський благословив у м. Миколаєві початок ХХІІІ Фестивалю української коляди "Прощання з колядою".

Захід, який 23 роки поспіль організовує Львівське ставропігійне Братство св. ап. Андрія Первозваного вже третій рік розпочинається у м. Миколаєві.

Завдяки спільній праці місцевої парафії Успіння Богородиці (настоятель митр. прот. Роман Сотник), місцевого осередку Братства св. ап. Андрія Первозваного (староста Василь Ланчевич) та місцевої влади: голови районної ради п. Тараса Тараса Зубрицького, мера Миколаєва п. Тараса Щебеля та керівника відділу культури п. Ірини Іваночко фестиваль пройшов на високому рівні.

"Я радію, що наша парафія стає одним із осередків культурного життя Миколаєва, я радію, що парафія живе і духовним, і культурним життям, я радію, що сьогодні прийшли не тількі вірні нашої громади, але і парафіяни інших церков,  прибули представники влади з Миколаєва та Стрия" - зазначив Митрополит Макарій у вітальному слові.

Цього дня присутні мали змогу почути коляди у виконанні камерного народного хору" Унісон" дитячої школи мистецтва с. Братківці Стрийського району, ансамблю бандуристів "Eтнодар" міського Палацу культури м. Миколаїв, Церковного хору парафії ПЦУ пр. Анни  м.  Глиняни Золочівського району, вокального ансамблю" Колядуймо разом" м. Миколаєва, церковного хору Свято-Успенської церкви ПЦУ м. Миколаєва, жіночого ансамблю палацу культури м. Миколаєва "Калина", колективу "Устрики" та гостей з української діаспори - ансамблю "Відимо" Сянніцького відділу Об'єднання українців у Польщі з м. Сянока (Підкарпаття), хору української парафії Різдва Богородиці м. Білий Бір (Північ Польщі) та асоціації хору "Хвалім Господа" із с. Вишня Рівня (Марамуреш, Румунія).

На захід прибули також і представники Стрийщини. Керівник відділу культури Стрийської РДА Курилишин Юлія Миколаївна вручила подяки за працю Митрополиту Макарію, настоятелю і парафіянам Успенської парафії в особі о. Романа Сотника та Львівському ставропігійному братству св. ап. Андрія Первозваного в особі о.д. Юрія Федіва.

Зусиллями Миколаївської РДА для керівників колективів було виготовлено пам'ятні  знаки з кераміки місцевою майстринею п. Анною Драголюк.

Близько 3-х годин коляд у різних формах виконання подарували жителям Миколаєва та району гарний настрій та незабітні відчуття.

Спільною колядою "Бог Предвічний" завершився перший день фестивалю.