Митрополит Макарій очолив чин водосвяття на центральній площі Львова


19 січня, у день свята Богоявлення Господнього, відбулося загальноміське освячення води, за участю духовенства різних християнських конфесій міста. Освячення очолив Високопреосвященніший Макарій, Митрополит Львівський ПЦУ.

Також спільно молилися Митрополит Львівський і Сокальський Димирій (Рудюк) ПЦУ, єпископ-помічник Львівської Митрополії РКЦ Едвард (Кава), священослужителі УГКЦ, Вірменської апостольської церкви, УПЦ МП. 

Перед спільною молитвою для присутніх колядували хор "Ставрос" Львівського ставропігійного братства св. ап. Андрія Первозваного, який власне і супроводжував молебень, хор "Покрова" парафії Покрови Богородиці ПЦУ на вул. Щирецькій та ансамбль "Йордана".

У своєму слові Митрополит Львівський ПЦУ Макарій наголосив, що зі Львова традиційне загальноміське освячення води поширюється і на інші міста: “Постараймося ту благодать заховувати у свої серця, навчати своїх дітей. Тому що цю благодать кожний із нас отримав під час свого Хрещення. То ж користуймося нею цією Божою благодттю, Божою силою, що Милосердний Господь Ісус Христос дарував через Йорданську присутність. А якщо ми через своє невірство, або через свою зайнятість щоденною земною скорботою, відчуємо, що втрачаємо цю благодать, то звернімося до Младенця Ісуса, який народився у Вифлеємі, Христивстя у Йордані, Він може цю благодать нам поповнювати  і поповнює.  Нехай, Милосердний Господь посилає нам цю благодать”.

Міський голова Львова подякував усім священнослужителям, які звершували Чин Великого освячення води:

“Сьогодні, коли ми всі молилися у храмах і тут на площі, дуже багато наших молитв було скеровано за наших хлопців, які на Сході захищають нас. Сьогодні прийшла сумна звістка, загинув один наш вояк, 10 хлопців отримали поранення і Ви також знаєте, що сьогодні прилетів літак з Тегерану, привезли тіла українців, які трагічно загинули. Тому я думаю, сьогоднішні молитви також нехай почує Господь Бог і дасть їм Рай. І нехай ті жертви стануть, можливо, нехай якось на добро. Бо так би хотілося, щоб було більше миру і таких сумних звісток більше не було. Сьогодні хочу подякувати Владиці Макарію за Чин освячення води, хочу подякувати всім отцям. Це є добра наша Львівська традиція, коли всі наші конфесії збираються разом і ми показуємо велику єдність і я би дуже хотів, щоб та єдність, яка є у Львові, щоб вона панувала у всій нашій державі””