Хор «Ставрос» у Ризі презентував українську духовну музику


З 16 по 18 квітня хор "Ставрос" Львівського ставропігійного братства св. ап. Андрія Первозваного відвідав м. Ригу у рамках проведення міжнародного фестивалю "Дні української культури на Балтійському морі", який організовується Українським центром молоді та дітей Латвійської столиці. 

16 квітня ввечері у костелі Марії Магдалини Хор "Ставрос" УАПЦ під орудою п. Лесі Степаняк презентував українську духовну і народну творчість. Понад годину часу, а це 20 творів українських композиторів звучали для української та латишської громади. Літературний супровід забезпечила Лілія Плахтій. Наприкінці концерту духовенство костелу від імені латишів подякувало за нову сторінку в історії міста, а від імені діаспорної частини українців слова подяки виголосила організатор фестивалю Ольга Берга.

        

     17 квітня відбувся гала-концерт, який відвідала перша особа Латвії Інара Мурнієце.

Участь взяли лауреат Міжнародних конкурсів, представниця Конгресу
українців Естонії Яна Бойко, якій акомпонувала Катріна Гупало із Лондону, дует українки Вікторії Притуляк і латишки Марти Арая, ансамбль "Квіточка" з Вангажів ( містечко, яке називають латвійською столицею українців- керівник Лієне Нестеровича), гурт "Ойра" із м. Черкас та хор "Ставрос" Львівського ставропігійного Братства св. ап. Андрія Первозваного УАПЦ. Наш хор був єдиним, який виконував поряд із народним репертуаром і духовну музику. Спів львів'ян дуже сподобався спікеру сейму, яка з радістю після закічення виступу подякувала за гарне виконання пані Лесі та усім хористам.

  

Спікер Латвійського сейму Інара Мурнієце від імені латвійського народу побажала Україні усього найкращого. Вона зазначила, що Україна зберігає міцний дух і витримку, тому вона переживе цей нелегкий для неї період і наступлять світлі для країни часи. Інара Мурнієце наголосила , що підтримує українців у їх боротьбі за державну цілісність і незалежність своєї країни.
Голова парламенту Латвії визнала символічним те, що Міжнародний фестиваль "Дні України на Балтійському морі" відбувся в Будинку Ризького Латвійського товариства, що є прикладом того, що українці і латиші "міцно тримаються за руки".

"Для нашого хору-це нова сторінка у його розвитку, нові здобуток та знайомства, розширення світогляду. А для світу- крок до осягнення українського потенціалу як і духовного, так і народного, розкриття джерела глибокої віри та відданості Богу і своїй державі"-зазначив художній керівник Юрій Федів.