Митрополит Макарій очолив офіційну делегацію ПЦУ до Матері-Церкви з нагоди 1-ї річниці надання Томосу


З благословіння Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія представники Православної Церкви України 4-6 січня 2020 року з нагоди річниці надання Томосу про автокефалію Української Церкви відвідали Константинополь (Стамбул), де взяли участь у богослужіннях та зустрілися з Його Всесвятістю Вселенським Патріархом Варфоломієм.

До складу делегації, яку очолював митрополит Львівський Макарій, увійшли також єпископ Васильківський Лаврентій, протоієрей Валерій Семанцо, протоієрей Василь Лило,Євген Бойко та Володимир Сизон.

Від імені Предстоятеля Православної Церкви України Митрополит Макарій передав найщиріші вітання Вселенському Патріарху та висловив йому глибоку вдячність за подану руку допомоги, яка привела нашу Церкву до утвердження духовної свободи – автокефалії.

На прийомі у Вселенського Патріарха Варфоломія було передано вітальний лист від Блаженнійшого Митрополита Епіфанія, а також запрошення у зручний час відвідати з візитом Україну.

Керівник Адміністрації міського голови Львова Євген Бойко передав Вселенському Патріарху Варфоломію листи-запрошення до Львова від міського голови Андрія Садового і дітей з різних навчальних закладів та установ. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

«Від імені громади міста запрошую Вас відвідати та особисто благословити місто Львів як один із давніх православних кафедральних центрів, а сьогодні — місто міжрелігійного порозуміння», — зазначено у листі.

Також мер запросив Патріарха підтримати та взяти участь в організації в місті Львові у 2020 році екуменічного симпозіуму, що об’єднає усіх християн довкола ідеї захисту екологічної системи та природних ресурсів.

Патріарх на запрошення відповів: «Україна близько в моєму серці. Тому я багато знаю про ваше місто. Ви все робите для того, щоб я приїхав. Я приїду, але не знаю коли».

Нагадаємо, 24 листопада 2019 р. хор "СТАВРОС" Львівського ставропігійного братства св. ап. Андрія Первозваного супруводжував св. Літургію, яку очолював Його Всесвятість Патріярх Варфоломій в українській парафії св. Миколая м. Стамбула в день вшанування жертв Голодомору 1932-33 рр., а керівники Братства двічі в 1998 та 2017 р. були також на аудієнції у Вселенського Патріярха.