У Золочеві о. Юрій Юречко презентував нову свою працю, присвячену видатним постаттям краю


29 грудня у центральній бібліотеці м. Золочева відбулася презентація книги "Золочівщина.Постаті", упорядником якої є отець Юрій Юречко - священик пправосланих парафій с. Городище та с. Єлиховичі.

Біографічний довідник вмістить більше 1000 невеличких статей про видатних людей, що так чи інакше пов'язані з Золочівщиною від XV-го століття і до наших днів. Це велика дослідницька праця отця Юрія, яка допоможе краєзнавцям у їх подальших історичних працях, а також відкриє багато цікавого і досі маловідомого про непересічних людей нашого краю.

Є постаті, які завше асоціювалися з Золочівщиною, але є люди, які для широкого загалу відомі, але їх зв'язок з нашим краєм стане для багатьох відкриттям. Так, наприклад, всі знають про золочівське походження короля Речі Посполитої Яна ІІІ Собеського, та мало хто знає, що король Міхал Корибут Вишневецький теж народився на Золочівщині. Всі знають Золочівщину, як колиску будителя Галичини Маркіяна Шашкевича, але те, що свої молоді роки провів у Золочеві Станіслав Скарбек - фундатор Львівського театру, що носить тепер ім'я Марії Заньковецької, мало хто знає. Поет Василь Пачовський теж відома постать нашого краю, а от те, що у Золочеві вчителював і його побратим по "Молодій музі" Петро Карманський, стане відкриттям для багатьох. І таких цікавинок у книзі ви знайдете чимало.

На презентації були присутні представники районної влади, духовенство Львівської єпархії ПЦУ на чолі з о. деканом Василем Саганом. 

Духовні піснеспіви для присутніх виконав хор деканальної парафії св. Софії під диригуванням п. Нелі Мельник.