14 жовтня 2015 року в великій актовій залі Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії в Ужгороді було проведено наукові читання на тему "Жива пам'ять пройде крізь століття у серцях поколінь навіки...", присвячені полеглим героям за волю, державну і національну незалежність України та Української нації з відзначенням: свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Українського козацтва, Дня створення Української Повстанської Армії, Історичної пам'яті Революції Гідності та загиблих українських воїнів у зоні АТО, а також Дня захисника України.
Година пам'яті розпочалася з молитви та звучання Державного Гімну України
Заходи були проведені під головуванням Артьомової Майї Георгіївни - доктора філософських наук, професора, академіка Міжнародної академії богословських наук, директора Науково-дослідного інституту філософії, богослов'я та аналітики Карпатського університету імені Августина Волошина.
З вітальним словом до учасників та гостей заходу звернувся Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви, голова Комісії з духовності, освіти та катехизації УАПЦ, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії, який благословив ці наукові заходи та закликав пом'янути усіх полеглих Героїв України хвилиною мовчання.
З доповіддю на тему "Українське воїнство у боротьбі за незалежність Української держави" виступила професор Майя Артьомова.
Надалі наукові читання було проведено за наступними тематичними напрямами:
"Покрова Пресвятої Богородиці і Приснодіви Марії - Богородичне свято, свято покровительства України, воїнства українського" - презентували студенти різних курсів академії Михайло Беник, Максим Бережний, Владислав Лазар, Кристіан Рущак, Оксана Фанта;
"Виховання пам'яттю..." - студенти 1-го курсу гуманітарно-економічного факультету університету - Неля Алексій, Юліана Гриб, Ігор Курганський, Владислав Голубка, Михайло Воловенко, Віктор Симканинець;
"Звитяги українського воїнства: за честь і волю України, за народ!" -студенти 1-го курсу гуманітарно-економічного факультету університету - Аделіна Артьомова, Юліана Вовчик, Владислав Голубка, Станіслав Кепіч, Христина Банера, Тетяна Гербик, Ігор Курганський, Павліна Лавришинець, Аліна Половко, Анна Шахайда, Наталія Вурста, Віра Перец та студент академії Владислав Лазар.
"Герої не вмирають..." - студенти університету та академії - Аделіна Артьомова, Владислав Голубка, Оксана Кричфалушій, Юліан Танчак, Сніжана Тодавчич, Дорін Шіман, Кирило Очкала, Юрій Попович, Оліана Гриб, Христина Банера, Марина Саган, Максим Бережний та Оксана Фанта. В рамках четвертого етапу, де розглядалась тема "Україна в роки відновлення незалежності" і сьогодення виступили учасники революції Гідності Микола Гарда та Василь Банк.
В ході наукових читань студентка 1-го курсу гуманітарно-економічного факультету університету Юліана Гриб акапельно виконала старовинну українську лемківську пісню "Горе, долов ходжу".
Участь у заходах також прийняли поважні гості - Преосвященніший Кирило Михайлюк, єпископ Ужгородський та Закарпатський, керуючий Закарпатською єпархіє Української Автокефальної Православної Церкви, намісник чоловічого монастиря святителя Миколая Чудотворця в смт. Чинадієво Мукачівського району Карпатської єпархії УАПЦ архімандрит Миколай Реківчак, старший викладач кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, відмінник освіти України Марія Жабляк, учасниця національно-визвольних змагань на Закарпатті кінця 80-х - початку 90-х років минулого століття, активістка Християнсько-народної спілки Закарпаття, літературознавець Антоніна Вчорашня та інші. Зокрема, пані Марія Жабляк закликала учасників наукового зібрання проспівати Духовний Гімн України "Боже Великий єдиний, нам Україну храни...", що було всіма підтримано. А Антоніна Вчорашня у своєму виступі зупинилась на питаннях патріотизму та жертовності попередніх поколінь борців за державну незалежність України.
Із короткими спогадами про Революцію Гідності виступив безпосередній учасник Київського Майдану, студент університету Василь Банк. Також із своїми роздумами про події Революції Гідності виступив науковий співробітник Науково-дослідного інституту богослов'я, філософії та аналітики університету Микола Гарда.
Наукові читання було завершено звучання Державного Гімну України та молитвою.
Прес-служба КаУ та УБА