12 жовтня 2019 року, Собор Ієрархів Церкви Греції, позачергова сесія якого була скликана Головою Собору, Його Блаженством Ієронімом ІІ, Архієпископом Афінським і всієї Еллади, розглянув тему «Інформація про Автокефальну Церкву України».
На початку своєї доповіді на Соборі Блаженнійший Архієпископ Ієронім зазначив, що Постійний Священний Синод в екстреному порядку на достатній кількості своїх засідань розглядав цю тему, яку він передав компетентним Синодальним комісіям: Комісії з догматичних і канонічних питань і Комісії з міжправославних і міжхристиянських відносин, щоби вони спільно в належному порядку доповіли про неї Синоду.
13 серпня 2019 р. згадані комісії представили їхній спільний висновок та інформаційну довідку під назвою «Питання канонічної юрисдикції священної Митрополії Києва». Комісії, сформулювавши п’ять основних канонічних тез, прийшли до наступного висновку: «На підставі всього вищенаведеного розглянувши тему автокефалії Церкви України з точки зору канонічної, але також і юридичної, благоговійно доповідаємо, що немає ніяких перешкод до визнання автокефальної Церкви України і повного прийняття і підтримки Вселенського Патріархату з боку Елладської Церкви».
Після цього Блаженнійший Архієпископ зробив короткий огляд щодо інституту соборного управління і адміністративної організації Церкви, а також щодо інституту автокефалії. Він зазначив, що Церква України завжди залишалася в канонічній церковній юрисдикції Вселенського Патріархату, що означає безпідставність претензій на таку юрисдикцію з боку Московського Патріархату.
У підсумку Блаженнійший Архієпископ Ієронім, охарактеризувавши проголошення церковної автокефалії України як «надзвичайно корисне для Православної Церкви і цінне для зміцнення відносин двох автокефальних Православних Церков-Сестер, Росії і України», сказав: «У цьому дусі я пропоную визнання нашою Церквою Автокефальної Православної Церкви незалежної Республіки Україна».
Після цього відбувся конструктивний діалог і висловлення позиції багатьма ієрархами. У підсумку Собор вирішив ратифікувати рішення засідання Постійного Священного Синоду і пропозицію Блаженнійшого Архієпископа Афінського і всієї Еллади Ієроніма, а саме, визнати «канонічне право Вселенської Патріархії дарувати автокефалію», так само як і привілей Архієпископа Афінського і всієї Еллади довершити від імені Церкви Греції все необхідне для встановлення зв‘язків з проголошеною в такий спосіб Автокефальною Церквою України.
Про підсумки роботи позачергової сесії Собору Ієрархів Церкви Греції від 12 жовтня 2019 р. було офіційно повідомлено.
19 жовтня 2019 р. під час звершеної у співслужінні Всесвятійшим Варфоломієм, Архієпископом Константинополя – Нового Риму і Вселенським Патріархом та Блаженнійшим Ієронімом, Архієпископом Афінським і всієї Еллади, у м. Салоніки (Греція) Божественної Літургії у межах Елладської Православної Церкви розпочалося офіційне поминання у Диптиху імені Блаженнійшого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України, як Предстоятеля 15-ї автокефальної Помісної Православної Церкви.
21 жовтня 2019 р. Блаженнійший Архієпископ Афінський і всієї Еллади Ієронім ІІ надіслав на ім’я Блаженнійшого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України, лист (№4751 від 21.10.2019 р.), в якому засвідчене встановлення повного церковного спілкування з Православною Церквою України.