Митрополит Макарій освятив храм св. арх. Михаїла у с. Дорогинка Фастівського району Київської області


21 листопада Блаженніший Макарій, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель УАПЦ здійснив архіпастирську візитацію громади УАПЦ с. Дорогинка Фастівського району Київської області. 

Радістю напавнилися серця жителів с. Дорогинки, адже саме сьогодні було освячено престол і новозбудований храм св. арх. Михаїла.

На зустріч архіпастиря, який вперше прибув на Фастівщину вийшли учні місцевої школи, які українською поезією просили Митрополита молитви своєї громади.

У храмі Владику зустрів настоятель та Фастівський благочинний митр. прот. Микола Лимар.

У співслужінні 15 священиків Київської єпархії УАПЦ Митрополит Макарій очолив першу св. Літургію у храмі.

Проповідь виголосив благочинний Київської єпархії митр. прот. Георгій Кушнірук.

Святу Літургію мелодійно супроводжували місцевий хор та гості із деканальної парафії Покрови Богородиці м. Боярки.

Розділити радість громади УАПЦ прибули сотні гостей із довколишніх населених пунктів, а також Голова Фастівської районної ради Сиваненко Генадій Павлович та Голова фастівського Товариства «Просвіта» і керівник музею ім. о. Кирила Стеценка п. Едуард Модзалевський.

Після відправи Владика Макарій привітав вірних із освяченням святині, яка є серцем і осередком духовного життя села. На знак вдячності було вручено Митрополичі нагороди фундаторам та активістав громади УАПЦ.

Знавці архітектурного мистец­тва знають Дорогинку як село, в якому у 1600 році було побудовано найстаршу в Україні Свято-Михайлівську церкву. Сьогодні вона, реконструйона і реставрована, є цінністю й окрасою музею під відкритим небом у Пирогові. Дорогинська ж парафія не хотіла залишатися без своєї церкви, тому у 2007 році тут заклали камінь на місці зведення нового храму. Хто пам’ятає стару церкву або бачив її вже у Пирогові, знає, що вона була дерев’яною, тому від дорогинців лунали пропозиції відтворити храм у дереві. Але, зважаючи на підпали дерев’яних церковних споруд, які були досить частими, особливо в Західній Україні, ­парафіяни вирішили, зберігши ­архітектурний стиль попередньої, будувати церкву камінною.