Блаженніший Макарій у свято Успіння Пресвятої Богородиці очолив святкові богослужіння в храмі м.Дубляни


     У свято Успіння Пресвятої Богородиці (28 серпня 2018 року) релігійна громада м. Дубляни Жовківсько-Кам'янка-Бузького деканату Львівської єпархії УАПЦ відсвяткувала 140-літній ювілей парафіяльної святині.

   З цієї нагоди, на запрошення настоятеля та парафіян храму, на Жовківщину прибув Блаженніший Макарій, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель УАПЦ, щоб спільно із громадою духовно розділити радість цієї надзвичайної події. На подвір'ї храму з хлібом та сіллю, відповідно до давнього українського звичаю, під час звучання святкового передзвону Предстоятеля зустріли парафіяни, братство та сестринство, а у храмі - настоятель митр. прот. Іван Сас, який, висловивши подяку Першоієрарху за візитацію, попросив архіпастирського благословіння для всіх присутніх. Перед початком Богослужіння відбувся чин оновлення храму та освячення іконостасу. Під час Літургії Його Блаженству співслужили священнослужителі з Жовківсько-Кам'янка-Бузького, Львівського та Яворівського деканатів єпархії. Духовенство піднесло молитви за доброчинців, жертводавців та парафіян храму, українських воїнів та волонтерів, за мир у нашій державі, згуртованість українців та об'єднання всіх гілок українського православ'я в єдину Помісну Православну Церкву.

     Наприкінці Літургії з проповіддю до всіх присутніх звернувся Предстоятель, який, розповівши про безмежну любов Пресвятої Богородиці до всього людства, закликав до постійної та щирої молитви до Небесної Матері-Цариці, яка бажає кожній людині майбутні блага у Царстві Її Єдинородного Сина - нашого Спасителя Ісуса Христа. Вітаючи всіх парафіян із 140-літтям храму, владика Макарій, високо оцінюючи їхню працю та жертовність, за доброчесне служіння у вірі православній удостоїв їх благословенною грамотою, а настоятелю - отцю Івану вручив орден рівноапостольного князя Володимира з нагоди 1030-ліття хрещення Руси-України, парафіяльного ювілею та храмового свята. За заслуги у волонтерській діяльності для всебічної підтримки українських військовослужбовців, які самовіддано захищають Україну від зовнішнього ворога, Блаженніший Митрополит вручив помічнику настоятеля храму ієрею Андрію Чудійовичу орден Покрови Пресвятої Богородиці.

    Після вітальної та повчальної промови Першоієрарха настоятель храму, декан Жовківсько-Кам'янка-Бузького деканату митрофорний протоієрей Іван Сас висловив подяку всім парафіян та меценатам за їхню багаторічну працю та жертовність, завдяки яким храм перемінився, що й уможливило написання нової сторінки в його історії.

    Святкування завершилось єлеопомазанням, яке звершив Предстоятель УАПЦ, чином малого освячення води на церковному подвір'ї та співом многоліття.

Довідка: храм Успіння Пресвятої Богородиці УАПЦ м. Дубляни збудований 1878 року. В період радянського комуністичного режиму, який ґрунтувався на атеїстичних поглядах для поширення відвертої антирелігійної пропаганди, певний час використовувся не за призначенням, однак, зусиллями жителів м. Дубляни у 1991 році був переданий громаді УАПЦ для задоволення її духовних потреб та звершення у ньому Богослужіннь. Цього ж року відреставрований. Впродовж останніх двох років церква завдяки старанню настоятеля та парафіян, зазнавши значних змін, преобразилася. У 2017 році була замінена покрівля даху, звершено новий розпис стін, а у 2018 році замінено плитку на підлозі, виготовлено новий іконостас, а також Престіл, який був освячений Блаженнішим Митрополитом Макарієм спільно зі священиками деканату напередодні парафіяльного ювілею.

     Секретар Консисторії Львівської єпархії УАПЦ митр. прот. Руслан Матвієнко