Священик УАПЦ освятив меморіальні таблиці поховань І Світової війни


10 червня на території австро-угорського кладовища, що знаходиться поблизу с. Жовтанці Кам'янка-Бузького р-ну, відбулася поминальна молитва за загиблими у l Світовій війні 1914 - 1918 рр.

Пам'ятні молитовні заходи очолив настоятель парафії УАПЦ С. Вихопні митр. прот. Андрій Верес.

Участь у відкритті пам'ятних таблиць на монументі загиблим воїнам взяли представники організацій "Bundemajor Kaiserschutzenbund 1921", "Kaiserscutzen I Reghiment Trient" та організації "Австрійський Чорний Хрест" з Австрії та Італії. У відновленні військового кладовища сприяли парафіяни храму Покрови Пресвятої Богородиці УАПЦ с. Вихопні та Голова об'єднаної Жовтанецької територіальної громади п. Ярослав Деркач.

Крізь призму часу, а це 100-ліття, не згасає пам'ять про своїх героїв-воїнів у серцях людей народів Європи, які загинули вдалині від рідного дому у кровопролитній війні.

"Мабуть, і нам українцям потрібно навчитися пам'ятати і про своїх, тепер вже "новітніх" героїв, які віддають чи віддали життя за СВОЮ (!!!) державу та народ, щоб і їхні могили були доглянуті, а в серцях жевріла щира молитва до Бога і вічна пам'ять про них" - зазначив о. Андрій.