У Львові в центральній частині міста перейменовано вулицю на Патріарха Димитрія Яреми


У четвер, 29 вересня, на засіданні Львівської міської ради депутати перейменували  вул. А. Чехова на вул. Патріярха Димитрія Яреми.

У червні 2022 р. з проханням щодо переіменування до ЛМР звернулися Блаженніший Митрополит Епіфаній та Львівський Митрополит Макарій, які підтримали зусилля Львівського ставропігійного братства св. ап. Андрія Первозванного щодо увіковічнення пам'яті Патріярха Димитрія у назві вулиці в Личаківському районі Львова.

ДОВІДКА:

Патріарх Димитрій (свiтське iм'я – Володимир Ярема) народився 9 грудня 1915 р. у селi Глiдне Березівського повіту на півночі Сяніцької землі (тепер Кросненське воєводство у Польщі).

У 1931-1938 рр. у Львовi Володимир Ярема навчався малярства в художника Павла Ковжуна. Також студiював теорiю музики, сольфеджiо, диригування, засновував хори. Вступив до ОУН. У 1938-1939 рр. служив у польському вiйську, брав участь у перших боях Другої свiтової вiйни. Опинився в нiмецькому полонi. Згодом, у 1942-1944 рр. навчався у Львівській мистецько-промисловій школі під керівництвом проф. Михайла Осінчука. З благословення митрополита УГКЦ Андрея (Шептицького) скерований для здобуття духовної освіти до малої семінарії. Навчанню завадила мобілізація до Совєтської Армії та ліквідація Української Греко-Католицької Церкви.

Після повернення з війська працював у Національному музеї. Був переконаний у тому, що перехід на православ'я зі збереженням традиційного для Галичини обряду допоможе порятувати Церкву від русифікації та винищення. З цих мотивів згодився прийняти рукоположення й 3 серпня 1947 р. був висвячений архиєпископом УПЦ Макарієм (Оксіюком), братом єпископа УАПЦ Йосифа (Оксіюка), на диякона, а 10 серпня 1947 р. – на священника.

На початку 1989 р. звернувся з листом до митрополита Фiларета (Денисенка), екзарха Російської Церкви в Україні, з закликом до реабілітації національних Церков, підтримки Церквою визвольних прагнень українського народу.

19 серпня 1989 р. протопресвітер Володимир Ярема проголосив вихід Петропавлівської парафії м. Львова (у якій служив з 1969 р.) з-під юрисдикції Московського Патріярхату та входження її до складу Української Автокефальної Православної Церкви на чолі з митрополитом Мстиславом (Скрипником). Отець Володимир Ярема став ініціатором і активним учасником проведення Помісного собору 5-6 червня 1990 р., на якому було прийнято статут УАПЦ і обрано її Патріарха. Після смерті Патріарха Мстислава й переходу до РПЦ та новоствореної УПЦ КП більшості єпископів УАПЦ, о. Володимир Ярема на прохання решти її єпископату згодився прийняти чернечий постриг і вночі з 23 на 24 серпня 1993 р. був пострижений з іменем Димитрій. Постриг прийняла і його дружина. 5 вересня 1993 р. у Борисоглібському храмі м. Києва владика Димитрій висвячений на єпископа. 7 вересня 1993 р. Другий помiсний собор обрав його на Патрiарха Київського i всiєї України. 14 жовтня 1993 р. у церквi Спаса на Берестовi у Києві вiдбулася iнтронiзацiя.

Протягом свого патрiаршого служiння Патріарх Димитрiй вiдвiдав усi єпархiї УАПЦ в Українi, а також США і Польщу.

У своєму передсмертному Заповiтi Патрiарх Димитрiй закликав вірних УАПЦ визнати над собою юрисдикцiю Митрополита УАПЦ в дiаспорi та УПЦ в США Константина (Багана) та продовжити працю над творенням єдиної Помiсної Української Православної Церкви в канонiчнiй єдностi зi Вселенським Патрiархом.

Помер Патрiарх Київський i всiєї України Димитрiй 25 лютого 2000 р., похований поруч з мурами рідного храму свв. Петра і Павла у Львові.

Як повідомив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, депутати підтримали напрацювання робочої групи щодо перейменування вулиць в межах деколонізації топоніміки.
https://zaxid.net/news/

На засіданні Львівської міської ради у четвер, 29 вересня, депутати проголосували за перейменування ще 8 вулиць, переважно у центрі міста. Наприклад, вулиця Володимира Короленка, де розташований катедральний собор УПЦ МП, перейменована на честь загиблого керівника «Правого сектору» Львівщини Тараса Бобанича «Хаммера», повідомив заступник мера Андрій Москаленко.

Депутати підтримали напрацювання робочої групи щодо нових назв вулиць і проголосували за перейменування. Відтак нові назви отримали такі вулиці:

https://zaxid.net/news/

Н

На засіданні Львівської міської ради у четвер, 29 вересня, депутати проголосували за перейменування ще 8 вулиць
https://zaxid.net/news/

а засіданні Львівської міської ради у четвер, 29 вересня, депутати проголосували за перейменування ще 8 вулиць
https://zaxid.net/news/

На засіданні Львівської міської ради у четвер, 29 вересня, депутати проголосували за перейменування ще 8 вулиць, переважно у центрі міста.
https://zaxid.net/news/

На засіданні Львівської міської ради у четвер, 29 вересня, депутати проголосували за перейменування ще 8 вулиць, переважно у центрі міста.
https://zaxid.net/news/