Митрополит Макарій взяв участь у черговому засіданні Священного Синоду Православної Церкви України


23 травня 2022 р. в Синодальній залі Митрополичого дому – Резиденції Предстоятеля Православної Церкви України при Михайлівському Золотоверхому кафедральному соборі, відбулося чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України). Про це повідомляє офіційний сайт ПЦУ. У засіданні взяли участь усі його члени, у тому числі і постійний член Синоду митрополит Львівський Макарій.

Синод прийняв рішення про осудження за істотні канонічні порушення заборонених раніше у служінні митрополита Іоасафа (Шибаєва), колишнього Білгородського і Обоянського, єпископа Петра (Москальова), колишнього Валуйського та єпископа Філарета (Панку), колишнього Білгород-Дністровського. Визнавши їх винними у істотних порушеннях, Синод осудив їх, позбавивши священного сану.

В той же час Синод, прийнявши покаяння, повернув до канонічної єдності з Православною Церквою України клірика Хмельницької єпархії УПЦ (ПЦУ) архімандрита Варсонофія (в миру Вадима Качана), який продовжить священниче служіння як клірик Хмельницької єпархії.

За поданням Предстоятеля Синод обрав насельника Михайлівського Золотоверхого монастиря м. Києва архімандрита Антонія (Фірлея) бути єпископом Бориспільським, вікарієм Київської єпархії.

Враховуючи особливе значення Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, як святині всеукраїнського та світового значення, з метою подолання наслідків неканонічного підпорядкування цього монастиря владі Московського Патріархату, на пропозицію Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Синод вирішив утворити у складі Української Православної Церкви (Православної Церкви України) релігійну організацію «Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра (чоловічий монастир) Української Православної Церкви (Православної Церкви України)», затвердив її Статут та визначив, що вона має безпосереднє пряме підпорядкування Предстоятелю Православної Церкви, як своєму Священноархімандриту (настоятелю).

Синод також просив Предстоятеля звернутися до Кабінету міністрів України з клопотанням про передачу одного з храмів Верхньої Лаври та окремих її приміщень у користування для звершення богослужінь і ведення монастирської діяльності Свято-Успенської Києво-Печерської УПЦ (ПЦУ).

У складі Львівської єпархії був утворений Свято-Воскресенський Новоафонський монастир, намісником якого затверджений ігумен Іов (Ольшанський). Синод також розглянув деякі процедурні питання, давши за ними протокольне доручення.

За повідомленням Секретаріату Священного Синоду