У Львівському музеї історії релігії вшанують пам’ять Володимира Мурського


22 січня у День Соборності України, у комунальному закладі Львівської обласної ради «Львівський музей історії релігії» вшанують пам’ять українського громадського і політичного діяча, письменника, педагога, дипломата, представника уряду УНР у вигнанні в Туреччині (1929–1935 рр.), уродженця Львова Володимира Мурського.

Протягом 20 – 30-х років минулого століття Володимир Мурський брав активну участь у житті української діаспори Стамбулу: відповідав за антирадянську пропаганду в Україні, піднімав питання про надання автокефалії Українській православній церкві, налагодив відносини між урядом УНР і Вселенським Патріархом, написав дві книги турецькою мовою про Україну: «Україна та її боротьба за незалежність» (1930 р.) і «Справжнє обличчя Росії» (1932 р.).

У 2018 році завдяки зусиллям Генерального консула України в Стамбулі Олександра Гамана (сьогодні – Надзвичайний і Повноважний Посол України у В’єтнамі) і членкині Українського культурного товариства міста Стамбула, волонтерки Алії Усеновій віднайшли могилу Володимира Мурського і встановили новий надгробний хрест. Старий хрест передали до Львівського музею історії релігії.

Відтак 22 січня у форматі ZOOM відбудеться зустріч з Олександром Гаманом і Алією Усеновою. До них приєднаються професор кафедри архітектури та реставрації НУ «Львівська політехніка», реставратор пам’ятного хреста Олег Рибчинський, доктор юридичних наук, завідувач кафедри теорії та історії держави і права Національної академії СБУ Володимир Окіп’юк, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Туреччині Василь Боднар, родичі Володимира Мурського та інші.