Митрополит Макарій благословив VIII фестиваль "Богородице Діво, радуйся"


12 вересня 2021 р. VIII фестиваль богородичної пісні "Богородице Діво, радуйся" традиційно проведено у дворику Успенської церкви м. Львова.

Присвячений 30 річчю Незалежности України, захід мав благодійну ціль: для лікування маленької Вікторії Полюги було зібрано 5578 грн.

Благословив фестиваль Митрополит Львівський ПЦУ Макарій, який висловив вдячність присутнім диригентам і хористам за натхненну працю, яка розвиває церковну культуру.

В цей день піснеспіви подарували Львівський муніципальний хор "Гомін" (диригент Руслан Ляшенко), Народна хорова капелла бандуристів "Галичанка" (диригент Руслана Дробот), хор "Воскресіння" парафії Воскресіння Христового УГКЦ м. Львова (диригент Христина Ониськів), братський хор "Ставрос" (диригент Руслан Ляшенко) та парафіяльний "Оранта" (диригент Любов Вальчак).

Повчальне слово про історію і культуру в історичній парафії окреслив настоятель парафії митр. прот. Ігор Бурмило.

Крім традиційних церковних піснеспівів колективи мали твори із солістами: п. Наталя Степаняк з Успенським парафіяльним, п. Ярослава Крилошанська із братським "Ставросом", п. Максим Сальніков із "Гомоном" - і все це було надзвичайно професійним і містичним.

Захід провадила диригентка хору парафіяльного Успенського хору "Оранта" п. Любов Вальчак.

Цього вечора прибули гості не тільки із м. Львова, але і м. Миколаєва та с. Зимна Вода, де є осередки Львівського ставропігійного Братства св. ап. Андрія Первозваного.

Також семінаристи Львівської духовної семінарії ПЦУ на чолі із проректором о. Богданом Возняком сприяли організаційно проведенню заходу та були присутні на співаній молитві.

Спільною молитвою за Україну завершився недільний день у стінах давньої Ставропігії: колиски української культури древнього Львова.