Упокоївся митр. прот. Йосиф Чабан, настоятель храму Різдва Богородиці у м. Львові


30 грудня 2020 року, на 67-му році життя після інсульту відійшов в оселі Всевишнього настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці міста Львова (Кривчиці) митрофорний протоієрей Йосип Чабан.

Народився о. Йосиф 22 березня 1954 р. у с. Малехів, де прожив усе своє життя.

14 травня 1978 р. у кафедральному соборі св. Юрія у м. Львові отримав дияконські свячення з рук Митрополита Миколая.Служіння проходило у храмі св. Параскеви-П'ятниці у м. Львові.

21 лютого 1982 р. Митрополитом Миколаєм рукоположений у сан ієрея. З 1982 р. по 1990 р. душпастирював у парафіях с. Горпин, с. Нагірці та с. Лодина Кам'янка-Бузького деканату Львівської єпархії.

У 1990 р. переведений на парафію св. пр. Іллі у м. Львові (Кривчиці). Після конфлікту між громадами, православні отримали приміщення колишнього костелу та розпочали служіння із 21 вересня 1990 р. у храмі Різдва Пресвятої Богородиці.

Громада Різдва Богородиці у Кривчицях стала однією з перших у Львові, яка увійшла у відроджену УАПЦ на початку 1990 р. та разом із о. Йосифом перебувала у нашій юрисдикції до грудня 2018 р., коли після наданння Томосу про автокефалій перейшла разом із Митрополитом Макарієм та усією єпархією в ПЦУ.

Більше 30 років митр. прот. Йосиф Чабан ніс пастирську місію у православній громаді Кривчиць, з якою пов'язане майже усе його священиче служіння. Разом із людьми відремонтували храм, зробили благоустрій, завжди активно допомагали із Братством парафіям на Сході України, вів активне пастирське служіння між вихідцями з Холмщини, які після 1945 р. були переселені в Кривчиці, став почесним членом товариства "Холмщина".

Разом із сином прот. Ростиславом Чабаном, о. Йосиф провадив активну культурну діяльність у парафії, залучаючи своїх парафіян до усіх мистецьких заходів, які організовувало Львівське ставропігійне братство св. ап. Андрія Первозваного, сприяв поширенню друкованого слова у громаді.

Залишив у смутку дружину Надію, дочку Мар'яну та сина прот. Ростислава, який продовжує пастирське служіння у громаді Кривчиць.

Вічна і світла пам'ять митр. прот. Йосифу Чабану!